Välis-metalluksed

ruut-1x1Kasutamine
Saku Metall valmistatud soojustatud välis-metalluksed on ette nähtud kasutamiseks mitmekorruselistes kortermajades, eramutes, tööstushoonetes või kontorites välisuksena.

ruut-1x1Tüübid
Välis-metalluksed vastavad tootestandardile EVS-EN 14351-1:2007. Evakuatsiooni välisuksed on sertifitseeritud Inspecta Estonia OÜ poolt ja uks omab sertifikaati 1527-CPD-0034. Välis-metalluksed valmistatakse eritellimusena vastavalt konkreetse ukseava mõõtudele ning ühe- või kahepoolsetena. Kahepoolseid uksi kasutatakse laiemate ukseavade korral ja avada on võimalik mõlemat uksepoolt. Valmistootena on olemas ka ühepoolsed standardmõõtudega metalluksed, mis on ette nähtud paigaldamiseks ukseavale 900 x 2100 mm.

ruut-1x1Materjalid
Välis-metalluksed on valmistatud elektrotsingitud terasest stantsimise, kantimise ja keevitamise teel. Elektrotsingitud terasest materjali kasutamine välisustel on ülimalt oluline, sest see on tunduvalt vastupidavam välistingimustele ja roostetamisele! Leng on valmistatud 1,5 mm paksusest elektrotsingitud lehtterasest profiilidest ja ukseleht 1,0 mm paksusest elektrotsingitud lehtterasest. Ukselehe kogupaksus on 52 mm ning mantelservad asuvad külgedel ja üleval. Ukselehe jäikust ning turvalisust suurendavad sisemised (olenevalt ukse tüübist L- või U-profiiliga) terasest tugevdusribid. Ukselehe ja lengi kõrge soojapidavus tagatakse 50 mm paksuse kivivillast soojustusega ning ukselengi servades paiknevate silikoonkummist tihenditega. Lisaks soojapidavusele tagab see ka väga hea müraisolatsiooninäitaja, Rw = 39 dB. Terasest hinged on telje läbimõõduga 14 mm ning keevitatud ja varustatud kuullaagritega. Ukse lävepakk on valmistatud kuumtsingitud terasest.

ruut-1x1Viimistlus
Välis-metalluksed viimistletakse tellijale meelepärast tooni polüester pulbervärviga RAL-värvikataloogi alusel, mille standardvalikus on 20 erinevat värvitooni. Kui nende hulgast soovitud tooni ei leia, siis saab ukse tellida kahekomponendilise epoksüüd kruntvärvi ja polüuretaanvärviga eritooniga valides värvitooni kogu RAL või Monicolor värvikataloogi ulatuses.

ruut-1x1Lukud
Ustele paigaldatakse tuntud firmade Assa, Abloy, Boda, Cisa, Primo, Reguitti, Dorma, Gu Bks, jt. kasutus- ja turvalukke, linke ning sulgureid.

ruut-1x1Fonosüsteem
Korteriühistute välisustele pakume fonosüsteeme, mis võimaldavad välis-metallukse juures oleval külalisel rääkida korteris viibiva inimesega ning samuti külalisele ukse avamist ühe nupuvajutuse abil. Fonosüsteemi kasutamine on väga mugav ning ühtlasi hoiab see ära kõrvaliste ja ebasoovitavate isikute viibimise trepokojas ning suurendab oluliselt maja turvalisust.

ruut-1x1Lisad
Lisavõimalusena saab uksele tellida klaasiava, ventilatsiooniresti, roostevabast terasest lävepaku või jalapleki, sulguri, uksesilma, turvaketi jne.

ruut-1x1Paigaldus
Ukse leng paigaldatakse ukseavasse tüüblite ja 8 x 100 mm kuuskantpea kruvidega ning lengis olevad kruvide kinnitusavad kaetakse plastikust korkidega. Peale lengi kinnitamist täidetakse seina ja lengi vaheline tühimik ehitusliku montaažvahuga või kivivillaga.

Pakume Teile kvaliteetset toodet ja tervikliku lahendust, mis sisaldab objektil ukseava kontrollmõõdistamist, vana ukse demontaaži, uue ukse transporti objektile ning paigaldust. Lisana soovi korral ka vana ukse objektilt äraviimist ja utiliseerimist ning ukseava piitade viimistlemist piirdeliistudega.