Ülestõstetavad garaažiuksed

ruut-1x1Kasutamine
Kõrgekvaliteedilised ülestõstetavad soojustatud garaažiuksed on ette nähtud kasutamiseks nii eramute garaažiustena kui ka suure kasutusintensiivsusega tööstuslike objektide ukseavadele. Pakume Teile firmade Ryterna ülestõstetavaid garaažiuksi ning oleme ka Saku Metall garaažiuste pikaaegne edasimüüja.

Ülestõstetavad soojustatud garaažiuksed takistavad külma õhu sissepääsu ja säästavad energiat. Tööstuslikel objektidel, kui on vajalik ukse sagedane avamine, annab eriti hea tulemuse ülestõstetava garaažiukse samaaegne kasutamine kileribakardinaga. Ülestõstetavate uste kasutamine on väga mugav, sest võrreldes tavaliste tiibustega ei ole näiteks ülestõstetavate uste avamiseks tarvilik talvel nii suurelt maa-alalt lume ja jääkonaruste eemaldamine. Samuti pole vaja muretseda, et avatud ukseleht suure tuulega garaaži sõitva auto külge vigastaks. See pole enam kuidagi võimalik, sest avatud uks on tõstetud üles kompaktselt lae alla. Ülestõstetavad soojustatud garaažiuksed valmistatakse eritellimusena lähtudes konkreetse ukseava mõõtudest ja vastavad turvalisuse, CE-märgistuse ning ISO 9001 nõuetele.

Garaažiuste peamised kasutuskohad:

  • eramute garaažid
  • autosalongid ja -remonditöökojad
  • operatiivsõidukite (päästeamet, kiirabi, politsei) garaažid
  • kaupluste laoruumid
  • tööstusettevõtete tootmishooned ja laod

ruut-1x1Materjalid
Garaažiuksed on valmistatud 500 mm või 610 mm kõrgustest ning 40mm paksustest näpukaitse süsteemiga uksepaneelidest, mis on kaetud mõlemalt poolt 0,55mm galvaniseeritud ja värvitud terasplekiga ning täidetud freoonivaba polüuretaanvahust soojustusega. Soojapidavust suurendavad veelgi kummitihendid, mis paiknevad kõikides ukseava servades ja uksepaneelide omavahelistes kokkupuutekohtades. Uksepaneelid on horisontaalse laudise profiiliga ja kaetud vastupidava polüestervärviga, standardvärvid on tumepruun, valge ja hõbedane. Uksepaneelid on üksteisega ühendatud hingede abil. Ukseava külgedel on galvaniseeritud terasest juhtsiinid, mida mööda rullikutel uks liigub üles lae alla. Ukse avamise teeb võimalikuks võllil paiknev tasakaaluvedrude süsteem, mis on varustatud vedrude purunemisvastaste kaitsesüsteemidega.

ruut-1x1Avamine
Garaažiukse avamineGaraažiukse avamine on võimalik käsitsi või avamisautomaatikaga. Eragaraažiuksi saab avada käsitsi või kaugjuhtimispuldiga juhitava avamisautomaatika abil. Kasutame firmade LiftMaster ja BFT kõrgekvaliteedilisi kett-või rihmülekandega avamismootoreid. Kaugjuhtimispuldid on muutuva koodiga ja ei võimalda nende signaali salvestamist ukse kuritahtliku avamise eesmärgil. Mootorid on varustatud pehme start- ja stoppfunktsiooniga ning sisaldavad valgustit, mis süttib automaatselt ukse avamise ja sulgemise korral ning kustub ise peale ettenähtud aja möödumist. Ukse avamis- ja sulgemisautomaatika ei vigasta sulgemise korral ukse liikumisteele juhuslikult ette jäetud esemeid (auto, jalgratas vmt.), vaid pöördub takistuse ilmnemisel automaatselt üles täielikult avatud asendisse.

Väiksemad ja keskmise suurusega tööstuslikud ülestõstetavad garaažiuksed saab avada käsitsi. Suuremate tööstuslike uste käsitsi avamiseks kasutatakse kett-tali, mis kergendab tunduvalt ukse avamist ja sulgemist. Samuti on kõikide tööstuslike ülestõstetavate garaažiuste avamine võimalik avamisautomaatikaga. Kasutame firmade MFZ, BFT ja Dalmatic kõrgekvaliteedilisi tööstususte avamismootoreid, mida saab juhtida vastavalt vajadusele nupplüliti, rippuva nöörlüliti, muutuva koodiga kaugjuhtimispuldi, koodluku, magnetkaardi või liikumisele reageeriva radari abil. Tõstukiga sagedase läbi ukseava liikumise korral on väga mugav lahendus ukse avamiseks põrandasse paigaldatud magnetkontuuri abil, mis reageerib metallile ja avab ukse siis, kui tõstuk on sellele peale sõitnud. Mootorid saab programmeerida isesulguvale režiimile. Ohutuse tagamiseks paigaldatakse ukseavasse infrapunakiirega turvafotosilmad, mis ei võimalda ukse sulgemist juhul, kui fotosilmade vahel on mingi takistus. Elektrikatkestuse korral on võimalik ukse käsitsi avamise režiim.

ruut-1x1Lisad
Lisana on võimalikud ukse eritoonid valides värvi kogu RAL või Monicolor värvikataloogi ulatuses.

Väga laialdased võimalused on erinevate uksepaneelide valikul, mida saame pakkuda puiduimitatsiooni kattega, tahvel-ruut disainiga, siledapinnalise või mikroribidega struktuuriga jne. Kogu ulatuses läbinähtav ehk full view uksepaneelide lahendus annab hoonele uudse ning oluliselt valgusküllasema välisilme. Selle uksepaneel on koostatud anodeeritud alumiiniumprofiilidest raamistikuna, mille sees on kahekordne PVC-klaasistus. Garaažiukse saab valmistada kogu ulatuses full view paneelidest või kombineerida koos soojustatud standardpaneelidega. Kui soojapidavus ei ole oluline (näiteks hoonetealused avatud külgedega parklad, hoovidesse sissesõidud vmt.), soovitame tugevdatud alumiiniumraamiga uksepaneele, milles on perforeeritud teraslehtedega täitematerjal. Sagedase jalgsi liikluse korral läbi ukseava soovitame garaažiukse tellida koos jalgväravaga, mis on varustatud luku, lingi ning sulguriga.

Garaažiukse sisse saab paigaldada ümara, ovaalse või kandilise kujuga ning kahekordse PVC-klaasistusega aknaavasid, mis võimaldavad valguse pääsemist ruumi ja on samas ka ilmestavateks disainielementideks.

Pakume Teile kvaliteetset toodet ja tervikliku lahendust koos konsultatsiooni, objekti kontrollmõõdistamise ja uute toodete paigaldusega igal pool Eestis.