Pendeluksed

ruut-1x1Kasutamine
Fenmer kõrgekvaliteedilised pendeluksed paigaldatakse suure kasutusintensiivsusega ukseavadesse, kui ruumide temperatuuri erinevuse tõttu on oluline, et uks oleks võimalikult lühiajaliselt avatud asendis.

Pendeluksed takistavad külma õhu sissepääsu ja säästavad energiat, suurendavad turvalisust hea läbipaistvuse tõttu, võimaldavad termiliselt mugavaid töötingimusi ukseava lähedal ning isoleerivad tolmu, niiskust ja müra. Pendeluksed valmistatakse eritellimusena vastavalt konkreetse ukseava mõõtudele ning ühe- või kahepoolsetena. Pendeluksed sobivad liiklemiseks laaduriga, hark- või rulltõstukiga ning jalgsi. Ka konveiereid ja juhtrööpaid võib juhtida läbi pendeluste.

Pendeluste peamised kasutusvõimalused:

  • kaupluste ja tööstusettevõtete lao- ja tootmisruumid
  • jahe- ja külmlaod
  • toiduainetetööstuse ettevõtted
  • laadimisruumide tuulekojad

ruut-1x1Materjalid
Ainulaadne karkassi konstruktsioon ja ukselehe kinnitusviis tagavad õhutiheduse, kerguse, vastupidavuse ja mugava kasutamise. Kasutatud materjalid vastavad toiduainetetööstuse kõrgetele hügieeninõuetele nii omaduste kui pestavuse osas. Isesulguvad pendeluksed on lahti ainult nende kasutamise ajal, vähendavad küttekulusid ning kaitsevad külma ja tuuletõmbe eest. Pendeluksed suurendavad töömugavust ja kiirendavad transportimist. Ukselehte kandev karkass on anodeeritud alumiiniumist karpprofiil, mille sees on hooldust mittevajav sulgur. Pöördevedrumehhanism ja pinnale paigaldatud hinged on tsingitud terasest, aga neid saab tellida ka kuumtsingitult või roostevabast terasest. Ukselehed on pehmest PVC-plastist paksusega 7 ja 10 mm. Pendeluks avaneb vähemalt 90º mõlemas suunas olenevalt seina/ uksepiida paksusest.

ruut-1x1Lisad
Lisana saab tellida pendeluksed ka 90º / 180º avanemisnurgaga, klaaskiudvõrguga tugevdatud ukselehtedega ning musta värvi ukselehtedega, milles on läbipaistvast materjalist aknaavad. Pendeluksed, mille kaudu transporditakse pidevalt sama suurusega teravate nurkadega esemeid, laadimisaluseid või konteinereid on soovitav varustada kulumiskaitsetega ukselehtede kriimustamise või kahjustamise vältimiseks. Vajadusel saab uksele tellida stoppermehhanismi, mis võimaldab fikseerida ukselehed avatud asendis.

ruut-1x1Paigaldus
Pendelukse hinged kinnitakakse soovitavalt terasest piidakonstruktsioni külge kruvidega või keevitades. Puidust avadesse saab kinnitada ainult väikseste mõõtudega pendeluksi. Lubjakivi- ja kergbetoontooted ning muud haprad materjalid ei ole pendelukse hingede kinnitamiseks küllaldaselt tugevad.

Pakume Teile kvaliteetset toodet ja tervikliku lahendust koos konsultatsiooni, objekti kontrollmõõdistamise ja uute toodete paigaldusega.