Tuletõkkeuksed

ruut-1x1Kasutamine
Saku Metall valmistatud soojustatud metall-tuletõkkeuksed on ette nähtud kasutamiseks tööstushoonetes, kontorites, mitmekorruselistes kortermajades ja eramutes tuletõkkesektsioonide vahelise uksena.

ruut-1x1Tüübid
Tuletõkkeuksed on tulekindlusklassiga E-30, EI-30, E-60 ja EI-60. Uksed on katsetatud TÜV Eesti OÜ Tallinna katselaboratooriumis ning sertifitseeritud Inspecta Estonia OÜ poolt vastavalt standardile tuletõkkesertifikaadiga.

Tuletõkkeuksed valmistatakse eritellimusena vastavalt konkreetse ukseava mõõtudele ning ühe- või kahepoolsetena. Kahepoolseid uksi kasutatakse laiemate ukseavade korral ja avada on võimalik mõlemat uksepoolt. Valmistootena on olemas ka ühepoolsed standardmõõtudega EI-60 tuletõkkeuksed, mis on ette nähtud paigaldamiseks ukseavadele 900 x 2100 mm ja 1000 x 2100 mm. Eriti suuremõõduliste avade täitmiseks saame aga pakkuda tuletõkke lükandust, mis liigub ülemisel juhtsiinil ning rullikutel ukseava eest kõrvale.

ruut-1x1Materjalid
Metall-tuletõkkeuks on valmistatud külmvaltsitud terasest stantsimise, kantimise ja keevitamise teel. Leng on valmistatud 1,5 mm paksusest külmvaltsitud lehtterasest profiilidest ja ukseleht 1,0 mm paksusest külmvaltsitud lehtterasest. Ukselehe kogupaksus on 64 mm ning mantelservad asuvad külgedel ja üleval. Ukselehe sees on isolatsioonimaterjaliks tulekindel kivivill paksusega 50 mm ja 12 mm paksune mineraalplaat. Samuti on täidetud ukse leng tulekindla kivivillaga. Ukselengi servades on elastsest kummist P-profiiliga liimitav tihend ning paisuv tihend 2 x 20 mm. Lisaks tulekindlusele tagavad need materjalid hea soojapidavuse ja hea müraisolatsiooninäitaja: E-30, EI-30 ustel Rw = 36 dB ning E-60, EI-60 ustel Rw = 32 dB. Terasest hinged on telje läbimõõduga 14 mm ning keevitatud ja varustatud kuullaagritega. Ukse lävepakk on valmistatud kuumtsingitud terasest. Lengi küljes on hingede vahel kaks 12 mm turvatihvti, mis ukse suletud asendis ulatuvad ukselehe sisse. Turvatihvtid ei võimalda tulekahju korral kuumuse tõttu ukselehel kaarduda ega ka lukustatud ukselehte eest ära võtta, kui näiteks murdvarguse korral on ukse hinged läbi lõigatud.

ruut-1x1Viimistlus
Uks viimistletakse tellijale meelepärast tooni polüester pulbervärviga RAL-värvikataloogi alusel, mille standardvalikus on 20 erinevat värvitooni. Kui nende hulgast soovitud tooni ei leia, siis saab ukse tellida kahekomponendilise epoksüüd kruntvärvi ja polüuretaanvärviga eritooniga valides värvitooni kogu RAL või Monicolor värvikataloogi ulatuses.

ruut-1x1Lukud
Uksele paigaldatakse tuntud firmade Assa, Abloy, Boda, Cisa, Primo, Reguitti, Dorma, Gu Bks, jt. kasutus- ja turvalukke, linke ning sulgureid. Tuletõkkeuksele on kohustuslik paigaldada tuletõkkenõuetele vastav uksesulgur!

ruut-1x1Lisad
Lisavõimalusena saab tuletõkkeuksele tellida klaasiava, roostevabast terasest lävepaku või jalapleki, sulguri, uksesilma, turvaketi jne. Juhul, kui soovite tuletõkkeust, mis on valmistatud terasprofiilidest ja kogu ulatuses täidetud klaasiga, siis pakume klaas-metallist tuletõkkeuksi.

ruut-1x1Paigaldus
Ukse leng paigaldatakse ukseavasse tüüblite ja 8 x 100 mm kuuskantpea kruvidega ning lengis olevad kruvide kinnitusavad kaetakse plastikust korkidega. Peale lengi kinnitamist täidetakse seina ja lengi vaheline tühimik tuletõkkenõuetele vastava ehitusliku montaažvahuga või kivivillaga.

Pakume Teile kvaliteetset toodet ja tervikliku lahendust, mis sisaldab objektil ukseava kontrollmõõdistamist, vana ukse demontaaži, uue ukse transporti objektile ning paigaldust. Lisana soovi korral ka vana ukse objektilt äraviimist ja utiliseerimist ning ukseava piitade viimistlemist piirdeliistudega.