Väravad

ruut-1x1Kasutamine
Pakume erinevat tüüpi väravaid, mis võimaldavad hoonestuse ja sellega kaasnevate maa-alade piiramist, territooriumidele sisse- ja väljapääsu turvalist ning efektiivset reguleerimist. Väravad on ette nähtud kasutatamiseks nii eramutel kui ka tööstuslikuks otstarbeks. Tootevalikusse kuuluvad tiibväravad, liugväravad, jalgväravad ja pääslaväravad.

ruut-1x1Materjalid
Pur-ait väravate raam ja postid (läbimõõt 120 mm) on valmistatud alumiiniumist profiilidest. Tiib- ja jalgvärava raami profiilide mõõt on 95 x 75 mm, liugväravatel vastavalt 95 x 75 mm ja 115 x 75 mm. Üle 5 m laiuse avaga liugväravate alumise tala profiil on 178 x 132 mm. Väravate täitematerjaliks on alumiiniumist 50 x 50 mm ruudustikuna punutud võrk või vertikaalne varbtäide. Alumiiniumist väravad on roostekindlad ning neid ei värvita. Eramu alumiiniumist väravate täitematerjaliks saab paigaldada puitlipid, et see oleks ümbritseva keskkonnaga sobivalt harmoneeruv.

Terasest väravad on valmistatud värvitud nelikanttorudest ja täitematerjalina saab kasutada varbtäidet, punutud võrku või puitlippe.

Tiibväravad ja jalgväravad on kinnitatud väravapostide külge hingedega. Liugväravad liiguvad tugipostidele või värava alusvundamendile kinnitatud rullikusüsteemide abil. Liugväravatel ei ole sissesõiduava ette liikuva väravalehe otsa all ühtegi mööda maad veerevat tugirullikut. Selleks pole mitte mingisugust vajadust ning talvel lume ja jääga ei saakski see normaalselt toimida.

Alumiiniumist väravate eeliseks on kergus ja roostekindlus ning võimalus täita suurte mõõtmetega avasid. Kahepoolse tiibvärava suurima ava laiuse mõõt on kuni 10 meetrit ning liugväraval 8 meetrit. Kui paigaldada vastamisi 2 liugväravat, siis saab täita isegi kuni 16 m laiuse sissesõiduava! Terasest väravad on aga soodsama hinnaga ja neid on võimalik värvida sobiva värvitooniga, et see sulanduks paremini ümbritseva keskkonna miljööga. Lisaks on laialdasemad võimalused väravate omanäolise kujunduse ja disainelementide kasutamise suhtes. Samas tuleb arvestada, et terasest väravaid saab valmistada natuke kitsamatele sissesõiduavadele ning teatud aja möödudes tuleb neid roostetamise vastu kaitsmiseks uuesti värvida.

ruut-1x1Avamine
Väravad on avatavad käsitsi ja avamisautomaatikaga.

ruut-1x1Paigaldamine
Väravate postid paigaldatakse pinnasesse tavaliselt betoneerimisega. Terasest liugväravad ja üle 5 m laiuse avaga alumiiniumist liugväravate paigaldamiseks rajatakse betoonist alusvundament, mille külge kinnitatakse värava rullikusüsteem. Monoliitse ja tugeva aluse (betoon- või metallplaat) olemasolu korral saab postide ja rullikusüsteemide paigaldamiseks kasutada poltidega metallankruid.

Pakume Teile kvaliteetset toodet ja tervikliku lahendust koos konsultatsiooni, objekti kontrollmõõdistamise ja uute toodete paigaldusega.