Korteri turvauksed

ruut-1x1Kasutamine
Saku Metall valmistatud soojustatud korteri metall-turvauksed on ette nähtud kasutamiseks mitmekorruseliste kortermajade, eramute, kontorite või tööstushoonete ustena, kui vajatakse suuremat turvalisust.

ruut-1x1Tüübid
Turvaukse materjalKorteri turvauksed valmistatakse eritellimusena vastavalt konkreetse ukseava mõõtudele ning ühe- või kahepoolsetena. Kahepoolseid uksi kasutatakse laiemate ukseavade korral ja avada on võimalik mõlemat uksepoolt. Valmistootena on olemas ka ühepoolne standardmõõtudega korteri turvauks, mis on ette nähtud paigaldamiseks ukseavale 900 x 2100 mm.

ruut-1x1Materjalid
Metall-turvauksed on valmistatud külmvaltsitud terasest stantsimise, kantimise ja keevitamise teel. Leng on valmistatud 1,5 mm paksusest külmvaltsitud lehtterasest profiilidest ning ukselehe väliskülg 1,5 mm ja sisekülge 1,25 mm paksusest külmvaltsitud lehtterasest. Ukselehe kogupaksus on 53 mm ning mantelservad asuvad külgedel ja üleval. Ukselehe jäikust ning turvalisust suurendavad sisemised vertikaalsed L-profiiliga terasest tugevdusribid. Täiendavateks turvaelementideks on lengi küljes olevad turvatihvtid, mis ukse suletud asendis ulatuvad ukselehe sisse. Turvatihvtid ei võimalda lukustatud ukselehte eest ära võtta, kui näiteks murdvarguse korral on ukse hinged läbi lõigatud. Lukkude kaitseks ja turvalisuse suurendamiseks on ukselehe sees metallist lukukarbid.

Kui Te kahtlete millise firma ust osta, siis siin on üks hea nõuanne. Vaadake juuresolevat videot, aga jätke meelde, et "Meie niisuguseid uksi ei müü!!!"

Selle hõbepaberist valmistatud Hiina „turvaukse“ puhul kvaliteedist, turvalisusest ja soojapidavusest küll mitte kuidagi rääkida ei saa! On vaid soodne hind, aga kas Te ainult seda tahategi??? Väga suure tõenäosusega on vastus „EI“! Öeldakse, et kui soovite odavat ja head, siis tuleb osta kaks korda. Kõigepealt ostate odava ja siis hea asja...

Juhul, kui tahate aga ust valides raha kokku hoida, siis paratamatult hoiate kokku ka turvalisuse arvelt. Ei ole ju meeldiv igal õhtul koju tulles mõelda, et loodetavasti pole täna vargad käinud. Aga kui ühel päeval ikkagi nii hästi ei ole läinud ja leiate eest tühjaks varastatud korteri?! Kas siis ostate uuesti odava ukse??? Tehke kohe õige otsus ja valige meie poolt pakutav kõrgekvaliteediline ja soojustatud metallist turvauks!

Ukselehe ja lengi kõrge soojapidavus tagatakse 50 mm paksuse kivivillast soojustusega (eriti oluline on see, et ka kogu lengi sisemus on kivivillaga täidetud!) ning ukselengi servades paiknevate elastsete kummitihenditega. Lisaks soojapidavusele tagab see ka hea müraisolatsiooninäitaja, Rw = 25 dB. Terasest hinged on telje läbimõõduga 10 mm ning keevitatud ja varustatud kuullaagritega. Ukse lävepakk on valmistatud kuumtsingitud terasest või värvitud terasest.

ruut-1x1Viimistlus
Turvauksed viimistletakse tellijale meelepärast tooni polüester pulbervärviga RAL-värvikataloogi alusel, mille standardvalikus on 20 erinevat värvitooni. Kui nende hulgast soovitud tooni ei leia, siis saab ukse tellida kahekomponendilise epoksüüd kruntvärvi ja polüuretaanvärviga eritooniga valides värvitooni kogu RAL või Monicolor värvikataloogi ulatuses. Lisaks saame pakkuda korteri turvaukse tüüpi, mille ukseleht on puidumustrilise PVC-kattega. Võimalikud toonid on tamm, saar, pähkel, mahagon, kirss, pöök ja kask.

ruut-1x1Lukud
Korteri turvaustel soovitame kasutada kahte erinevat lukku, millest alumine on lingiga kasutuslukk ning ülemine turvalukk. Ustele paigaldatakse tuntud firmade Assa, Abloy, Boda, Cisa, Primo, Reguitti, Dorma, Gu Bks, jt. kasutus- ja turvalukke, linke ning sulgureid.

ruut-1x1Lisad
Lisavõimalusena saab korteri turvaustele tellida klaasiava, ventilatsiooniresti, roostevabast terasest lävepaku või jalapleki, sulguri, uksesilma, turvaketi jne.

ruut-1x1Paigaldus
Ukse leng paigaldatakse ukseavasse tüüblite ja 8 x 100 mm kuuskantpea kruvidega ning lengis olevad kruvide kinnitusavad kaetakse plastikust korkidega. Peale lengi kinnitamist täidetakse seina ja lengi vaheline tühimik ehitusliku montaažvahuga või kivivillaga.

Pakume Teile kvaliteetset toodet ja tervikliku lahendust, mis sisaldab objektil ukseava kontrollmõõdistamist, vana ukse demontaaži, uue ukse transporti objektile ning paigaldust. Lisana soovi korral ka vana ukse objektilt äraviimist ja utiliseerimist ning ukseava piitade viimistlemist piirdeliistudega.