Klaas-metalluksed

ruut-1x1Kasutamine
Saku Metall valmistatud klaas-metalluksed on ette nähtud kasutamiseks mitmekorruselistes kortermajades, eramutes, ühiskondlikes hoonetes, tööstushoonetes või kontorites. Klaas-metalluksed annavad klaasipinnaga kaasnevat avarust ja valguse läbilaskvust. Olenevalt kasutuskohast on tootevalikus klaas-metallist siseuksed, välisuksed ja tuletõkkeuksed.

ruut-1x1Materjalid
Klaas-metalluksed on valmistatud Šveitsi tootja, firma Hermann Forster AG terasprofiilidest, mille kõik liited keevitatakse ning kasutusel on erinevad profiilitüübid: Forster Presto, Forster Fuego Light ja Forster Unico.

Foster PrestoForster Presto profiilidest klaas-metalluksed on kasutusel sise- või välisustena kohtades, kus soodne hind on olulisem, kui hea soojapidavus. Profiili paksus on 50 mm ja see on külmakatkestuseta. Ukse läbipaistmatutes osades (tavaliselt ukse alumises servas) kasutatakse stüreenvahtu, mis on mõlemalt poolt kaetud värvitud terasplekiga.

froster-fuego-lightForster Fuego Light profiilidest klaas-metalluksed on kasutusel tuletõkke siseustena, et eraldada erinevaid tuletõkkesektsioone. Profiili paksus on 65 mm ja see on külmakatkestuseta. Ukse läbipaistmatutes osades kasutatakse olenevalt uksetüübist 2 x 13 mm või 2 x 15 mm kipsplaati, mis on mõlemalt poolt kaetud värvitud terasplekiga.

Froster UnicoForster Unico profiilidest klaas-metalluksed on kasutusel välisustena kohtades, kus on oluline hea soojapidavus ja vastupidavus suurele kasutuskoormusele. Profiili paksus on 70 mm ja see on külmakatkestusega. Profiili sisemine ja välimine terasosa on teineteisest termiliselt eraldatud ning galvaniseeritud, seega puudub külmasild. Ukse läbipaistmatutes osades kasutatakse stüreenvahtu, mis on mõlemalt poolt kaetud värvitud terasplekiga.
Klaas-metallist tuletõkkeuksed on läbinud TÜV NORD Baltik poolt läbiviidud katsepõletused, mis tagavad toodetele vastavussertifikaadi tuletõkkenõuetele.

Terasprofiilidest klaas-metalluks ning täidetud klaasiga ja komplekteeritud sulustega. Klaasina kasutatakse ühekordset karastatud klaasi või erinevaid karastatud ja lamineeritud pakettklaasi tüüpe. Tuletõkkeustel kasutatakse konkreetsele tuletõkkeklassile vastavaid eriklaase.

Lengi ja ukselehe vahel on kahekordne tihend, sest see on nii ukselehe kui ka lengi küljes. Samuti paigaldatakse tihendid klaasi ja raami vahele. Tihendid on valmistatud kvaliteetsest EPDM kummist. Tuletõkkeuksel paigaldatakse klaasi ja raami vahele tulekindel klaasitihend.

Klaas-metallukse terasest hinged on keevitatud ja varustatud kuullaagritega. Ukse lävepakk on valmistatud roostevabast terasest.

ruut-1x1Viimistlus
Klaas-metalluksed viimistletakse tellijale meelepärast tooni tsinkkruntvärvi ja polüester pulbervärviga RAL-värvikataloogi alusel, mille standardvalikus on 20 erinevat värvitooni. Kui nende hulgast soovitud tooni ei leia, siis saab ukse tellida kahekomponendilise epoksüüd kruntvärvi ja polüuretaanvärviga eritooniga valides värvitooni kogu RAL või Monicolor värvikataloogi ulatuses.

ruut-1x1Lukud
Ustele paigaldatakse tuntud firmade Assa, Abloy, Boda, Primo, Dorma, Gu Bks, jt. kasutus- ja turvalukke, käepidemeid, linke ning sulgureid.

ruut-1x1Fonosüsteem
Korteriühistute välisustele pakume fonosüsteeme, mis võimaldavad välisukse juures oleval külalisel rääkida korteris viibiva inimesega ning samuti külalisele ukse avamist ühe nupuvajutuse abil. Fonosüsteemi kasutamine on väga mugav ning ühtlasi hoiab see ära kõrvaliste ja ebasoovitavate isikute viibimise trepokojas ning suurendab oluliselt maja turvalisust.

ruut-1x1Paigaldus
Ukse leng paigaldatakse ukseavasse tüüblite ja 8 x 100 mm kuuskantpea kruvidega ning lengis olevad kruvide kinnitusavad kaetakse plastikust korkidega. Peale lengi kinnitamist täidetakse seina ja lengi vaheline tühimik ehitusliku montaažvahuga (tuletõkkeuksel tuletõkkevahuga) või kivivillaga.

Juhul, kui tahate saada alumiinimprofiilidest valmistatud klaasuksi, siis pöörduge julgesti ka selle sooviga meie poole, sest saame Teile ka neid pakkuda.

Pakume Teile kvaliteetset toodet ja tervikliku lahendust, mis sisaldab objektil ukseava kontrollmõõdistamist, vana ukse demontaaži, uue ukse transporti objektile ning paigaldust. Lisana soovi korral ka vana ukse objektilt äraviimist ja utiliseerimist ning ukseava piitade viimistlemist piirdeliistudega.